SERWIS BIUROWY, UBEZPIECZENIA, TŁUMACZENIA, DORADZTWO

Zakładanie działalności gospodarczej (Gewerbe) w Niemczech. Księgowość, serwis biurowy, prowadzenie korespondencji firmowej. Tłumaczenia ustne i przysięgłe. Legalne formy oszczędności podatkowych dla pracowników i pracodawców w Niemczech. Kindergeld, Elterngeld, kosztorysy, rachunki, umowy, zlecenia, reklama...

Gewerbe w Niemczech

W Niemczech wszyscy obywatele Unii Europejskiej mogą otworzyć własną działalność gospodarczą.Znaną formą legalnej pracy w Niemczech jest jednoosobowa firma "Gewerbe". Samo założenie firmy to nie wszystko, należy przestrzegać wielu przepisów oraz formalności.
  • Zakładając taką firmę należy pamiętać, że niektóre zawody wymagają tytułu mistrza zatwierdzonego przez Niemiecką Izbę Rzemiesliniczą (Handwerkskammer).
  • Za wykonaną pracę zleceniobiorca musi wystawić rachunek.Należy zwrócić uwagę na obowiązkowe informacje, które powinny znaleźć się na rachunku aby jego ważność nie podlegała zakwestionowaniu przez innych.
  • Zgodnie z § 193 VVG od 2005 roku każda osoba mieszkająca w Niemczech podlega obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego.
  • Zgłoszenie i uregulowanie wniosków we własciwej dla działalności "Berufsgenossenschaft
  • obowiązkiem jest również posiadanie Freizügigkeitbescheinigung
Zanim rozpoczniemy pracę na własny rachunek warto więc zapoznać się z obowiązującymi przepisami, gdyż niewiedza oraz nieznajomość prawa tak samo podlegają karze. Nasza firma pozwoli Państwu uporać się z wszelkimi formalnościami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz